412. Zatim, ‘Lot, čuvši o uništenju koje se nadvilo nad Sodomom, nije imao snage otići u planine već je molio Jehovu da ga zadrži u dolini, a da ga ipak spasi’ (Postanak 19:18-22), tj. nije se mogao osloboditi prirodnih strasti i ljubavi prema svijetu kojeg je odabrao i u kojem živi (= previše je zapleten u svijetu da bi se od njega mogao u potpunosti otrgnuti; ne zaboravimo, riječ je o prirodnim ljudima u kojima ima nešto nevinosti ili osjećaja za dobro i istinu), ali je, ipak svjestan svoje slabosti, poniznošću omogućio sebi spasenje, tj. daljnje ‘obrazovanje’ u ‘Zoaru’ (‘Zoar’ = Hebrejski reu = ‘beznačajno’ ili ‘jako malo’, u stvari označava stanje te kvalitete/vrste ljudi, tj. ‘količinu njihova duhovnog dobra ljubavi prema Bogu i bližnjem i posljedične vjere’ koja, kako nam riječ ‘Zoar’ otkriva ‘mala’ tj. ‘neznatna’).
413. Toj/takvoj kvaliteti ljudi, ‘slabima koji su svjesni svoje slabosti’, Gospodin ukazuje milost tako što ih ‘prijevremenom smrću’ izbavlja od Princa tame pružajući im na taj način priliku za daljnje ‘obučavanje’ na jednoj od mnogih planeta u svemirskim prostranstvima koja služe za tu svrhu (ovo je ujedno tumačenje sljedećih Riječi iz Evanđelja po Ivanu 14:2: ‘U kući Oca Moga ima mnogo stanova.’).
414. ‘Ono što je slabo/nemoćno neće iskusiti/doživjeti kraj. Ja vrlo dobro znam kako (= u kojem stanju) su duše pojedinaca, što će imati u sebi (kada dođe kraj) i koji stupanj zrelosti posjeduju, što je također i jard-mjerilo za snagu volje u posljednoj vjerskoj borbi.
Više pročitajte na: “Lotovo izbavljenje“